پروژه شهرک سلامت اصفهان(IHCC )

1 -سرمایه گذاران عمده این پروژه عبارتند از:

     الف) شرکت پرستیژلند ایران : پرستیژ لند یک شرکت چند ملیتی اماراتی، سوئیسی و ایرانی است که فعالیتهای خود در ایران را از سال 1385 آغاز کرده است.

      ب) شهرداری اصفهان.


سرمایه گذاری های شرکت پرستیژلند در ایران فعلاً در پروژه های سیتی سنتر ، شهرک سلامت ، هتل اجلاس سران ، برجهای تجارت جهانی و مجموعه های مسکونی هوشمند سیتی سنتر متمرکز است . این سرمایه گذاریها تحت تضمین قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی ایران است و با مجوز وزیر اقتصاد و دارائی و نیز تأیید هیئت وزیران آغاز به کار کرده است.
هدایت و اداره این پروژه را هیئت مدیره IHCC رهبری می کند و در بخش ها و مقاطع مختلف از قابلیت ها و تجربه پزشکان ، مهندسین ، کارشناسان و شخصیتهای معتبر اصفهان بهره می گیرد.

2 -اجرای پروژه شهرک سلامت سه ساله دیده شده و با توجه به آغاز عملی آن در اردیبهشت 1391 و با اجرای خوب و قابل قبول گروه اجرائی ، انتظار می رود در سال 1394 بخش قابل ملاحظه ای از این پروژه وارد بهره برداری شود.
در گذشته رشد جمعیت کشور از یک سو و عدم تأمین امکانات ضروری از سوی دیگر موجب بروز بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی و نهایتا اثرات سوء بر بیماران و حتی اقتصاد کشور شده است . در شرایط فعلی پزشکان ما عموماً به تشخیص و درمان می پردازند ، حال آنکه در شهرک سلامت ابتدا به حفظ سلامت جامعه با بهره گیری از امکانات IT و سیستم ارتباطی مانند email ، موبایل و شبکه های اجتماعی پرداخته میشود، در گردش کار IHCC بیمار پس از مراجعه به این مرکز تحت تشخیص،درمان، مراقبت، پیشگیری و پیگیری تا بهبودی کامل قرار میگیرد که روند متداول کار در شهرک سلامت محسوب می گردد ،تداوم و گسترش این فرآیند طبعاً افزایش امید به زندگی را در بین جامعه در حال تحول ما گسترش داده و موجب ارتقاء سطح فرهنگ بهداشتی جامعه و دولت خواهد شد.
شهرداری اصفهان در راستای منشور اخلاقی خود، با شناسایی مبانی ناهنجاری های مرتبط با ترافیک در هسته مرکزی شهر اصفهان و به منظور گردآوری مطب ها و مراکز پاراکلینیکی و تمرکز آنها در مجتمع های دارای استاندارد پزشکی جهت کاهش سفرهای درون شهری و صرفه جویی در زمان و افزایش سطح بهداشت مردم پس از انجام مطالعات و تحقیقات بسیار در این خصوص در صدد یافتن راه حلی برای این موضوع شد که نهایتا به دلیل م

شاهده قدرت شرکت پرستیژلند در حوزه معماری و انجام امور زیربنایی در زمستان سال 1390 به پیشنهاد ساخت شهرک سلامت و به اجرای این پروژه منجر گردید.
دیگر مشخصات شهرک سلامت
1 -دسترسی آسان و سریع از تمام نقاط شهر
2 -به لحاظ وجود زیر ساختهای مناسب امکان اجرایی شدن پزشک خانواده
3 -مرکزی جامع با 36 کلینیک جهت رفع نیاز بیماران.
4 -ارائه الگویی مناسب در ساماندهی نظام خدمات درمانی و مطب ها و افزایش سطح بهداشت جامعه.

3 -درباره فاز اول پروژه کلینیک های مستقر در پارت 1:
* پارت 1 قریب 84000 متر مربع زیربنا دارد.
* این طرح در قالب 36 گروه از رشته های گوناگون پزشکی فعال خواهد بود. این گروهها در قالب کلینیک های تخصصی ، مراکز جامع تخصصی و نیز گروه مطب های شخصی در رشته های مختلف فعال خواهند بود.
* کلینیک تخصصی مانند کلینیک ارتوپدی و امثال آن.
* مراکز جامع مانند مرکز جامع زنان و مامائی که متخصصین رشته های مختلف و مربوطه ای را در خود جای خواهد داد.
* گروه مطب های شخصی مثل گروه مطب های چشم، گروه مطب های داخلی و امثال آن.
همچنین مراکز خرید که در طبقه همکف ساختمان قرار گرفته به این مجموعه پزشکی حال و هوایی مفرح و دلگشا می دهد.

4) فاز دوم پارت 2:
•پارت 2 بیشترین سرویسها را به منظور رفاه حال بیماران "صرفه جویی در وقت و تأمین بهترین سرویسهایی که ضرورت IHCC است" در خود جای داده است.
در پارت 2 یگان هایی به شرح زیر در دست ساخت می باشد:
الف) تصویر برداری و پرتونگاری در دو طبقه به مساحت 7400 متر مربع
ب) آزمایشگاه طبی در دوطبقه به مساحت 4000 متر مربع
ج) رستوران اورگانیک به مساحت 1400 متر مربع
د) سالن کنفرانس به و نمایش چندمنظوره
ه)داروخانه به مساحت 770 متر مربع
و)کلوپ پزشکان جهت استراحت و پذیرایی از آنها و نیز کتابخانه علمی، تخصصی.
5) فاز سوم هتل 5 ستاره :
* هتل مورد نظر در 12 طبقه و با زیربنائی معادل 12500 متر مربع در نظر گرفته شده است.
این هتل عمدتاً به منظور پذیرائی از پزشکان ایرانی که از سراسر کشور به این مجموعه سفر می کنند ، پزشکان خارجی که به منظور شرکت در کنفرانس های علمی به ایران می آیند و بیماران و همراهان آنها که از نقاط دوردست به اصفهان می آیند منظور گردیده است.